Mehmet Akif Ersoy Ardahan’da Anıldı

Mehmet Akif Ersoy Ardahan’da Anıldı

ersoyArdahan 80. Yıl Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma ve şiir dinletisi programı düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen programa Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan belgesel gösterimlerinin yapıldığı programda, şairin eserleri, öğrenciler tarafından şiir ve türü olarak seslendirildi. Öğrencilerin okuduğu şiirler, protokol ve katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Program sonunda konuşan Vali Ahmet Deniz; “80.Yıl Anadolu Lisesi öğrencileri bizlere çok anlamlı ve çok duygulu bir gece yaşattılar. Geçmişini bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Milli Şairimizin yeri milletimiz için gerçekten bambaşka, çünkü düşüncesiyle yaşantısıyla örnek almamız gereken bir şahsiyet” dedi.

Belediye Başkanı Faruk Köksoy da, “80.Yıl Anadolu Öğretmen Lisemizin hazırlamış olduğu bu program ile İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un, hayatını ve milletimize bıraktığı büyük hediyeyi bir kez daha, büyük bir duygu ile yaşadık. Bizlere bu ortamı hazırlayan arkadaşlara değerli öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Programda ayrıca katılımcıların organ bağışında bulunmaları için İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “organ bağışı” standı açıldı.

Ardahan Güncel Haber Sitesi » Ardahan Gündemi

BAŞA DÖN