Atalay, Stajyer Hakim ve Savcılara Konferans Verdi

Atalay, Stajyer Hakim ve Savcılara Konferans Verdi

orhan-atalayAdalet Akademisinde Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof Dr. Orhan Atalay’ın katılımı ile adaylara yönelik “İslam ve Şiddet” konulu söyleşi gerçekleşti.

Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay Türkiye Adalet Akademisi’nde stajyer hakim ve savcılara dün bir konferans verdi.

Batı dünyasının kendi kıtalarında İslam’ın yayılışını önlemek amacıyla kurup geliştirmeye çalıştığı İslamfobiya projesinin arka planını anlattı. Küreselleşmenin dinler arasında da bir rekabet süreci başlatmış olduğunu, bunun gelecekte daha da hızlanacağını anlatan Atalay, bu rekabette ileri çıkan iki dinin İslam ile Hıristiyanlık olduğunu, Hıristiyanlığın gerek tarih boyunca yapılan her konsilde tadil edilmesine rağmen bir türlü aşamadığı inanç sistemindeki zorlukları ve gerekse Kilise’nin Haçlı Seferleri, Engizisyonlar ve Sömürge Savaşları’ndaki rolleri sebebiyle bu rekabette dezavantajlı bir pozisyon taşıdığını, İslam’ın ise bu ve benzeri problemlerden arı duru kimliğiyle bu rekabeti önde tamamlayacağına dair bilimsel araştırmalara atıflarda bulundu.

Bu nedenle olsa gerek ki, başta Kilise olmak üzere Batılı birçok mahfilde terör ve şiddetle Yüce İslam Dini’nin algısını ve imajını kirletmeye dönük projeler yürütüldüğüne dikkat çeken Atalay, konuşmasını ne yapılırsa yapılsın hele hele bu iletişim çağında hiç kimsenin İslam’ın hakikat güneşini setretmeye güç yetiremeyeceğini belirtti.

Siyasal Birikim

Ardahan Güncel Haber Sitesi » Ardahan Gündemi

BAŞA DÖN