ÇELİK: ‘HEZEYANA KAPILAN ŞAŞKINLAR’

Memur-Sen İl Temsilcisi Çelik: “Çarpık bakışla, hezeyanlara kapılan şaşkınlar; zihninde kurguladığı yalanları, gerçek zannetme hastalığından kurtulamazlar”

Memur-Sen İl Temsilcisi Abdullah Çelik, Kamu-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nizamettin Şenol’un eleştirilerine yanıt verdi, “Memuru ‘satılık’ olarak gören anlayışı kınıyoruz” açıklamasında bulundu. Yazılı açıklamasında, “Çarpık bakışla, hezeyanlara kapılan şaşkınlar; zihninde kurguladığı yalanları, gerçek zannetme hastalığından kurtulamazlar” ifadesini kullanan Çelik’in açıklaması şöyle:

MEMUR-SEN’E RAKİP OLMAYA HEVESLENENLER SİYASET PEŞİNDE KOŞUYOR

Kamu çalışanları,  Memur-Sen’in özlük ve özgürlük mücadelesindeki kazanımlarını görüyor ve teveccüh gösteriyor. Anlayabilenler için, Memur-Sen’in 11 iş kolunda da yetkiyi alması, sendikacılıktan anlamayan köhne zihniyete memurun attığı bir şamardır.

Memur-Sen sendikal alanda mücadelesini memur için sürdürüyor. Memur-Sen’e rakip olmaya heveslenenler ise siyaset peşinde koşuyor, muhalefet partisi gibi hareket ediyor. Bir partinin arka bahçesi gibi hareket etmeleri kendilerine kaybettiriyor. Memurun gözünde kaybettiriyor, yetkiyi kaybettiriyor, değersizleştiriyor.

ÇİRKİN İFADELERİN SAHİPLERİ, MEMURA ÖZÜR BORÇLUDUR

Arka bahçesi oldukları siyaset için, Memur-Sen’in Toplu Sözleşme kazanımlarına saldırıyorlar. O kadar beceriksizler ki bunu da ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. Memur-Sen’e saldırmak isterken memuru ‘satılık’ olarak göstererek hakaret ediyorlar. Bu çok çirkin, yakışık almayan bir ifadedir. Bu çirkin ifadelerin sahipleri, memura özür borçludur.

Yıllardır taban aylığa zam isteyenler, bu zammı Memur-Sen alınca hazmedemediler. Toplu sözleşmede taban aylığa brüt 175 net 123 TL olmak üzere zam yapıldı. Taban aylığa yapılan zamla emekli olan memurların ikramiyelerinde 5.250 TL artış sağlandı. Tüm memurlarımız bunun önemi anladı da yıllardır bu zammı talep edip alamayan konfederasyon hala anlayamadı.

 

YÜZDE 2’LİK ZAMMA İMZAYI KENDİLERİ ATTILAR

Yetkili oldukları dönemlerde, toplu görüşmelerde, yüzde 2’lik zamlara imzayı kendileri attılar.

Toplu sözleşme için Memur-Sen mücadele ederken onlar toplu sözleşmeye hayır dediler. Memur-Sen “Toplu Sözleşmeye de Toplumsal Sözleşmeye de Evet” diyerek mücadele ederken, onlar “Hayırda Hayır” aradılar. Ama aradıkları hayır memurlardan geldi. Memurlar beceriksizlerin yetkili olmasına “hayır” dedi.  Tüm iş kollarında yetkiyi kaybettiler.

Karanlık mazilerinde, beşli çetelerle millete tuzak kurmakla meşgul olanlar,  hatırlamayabilirler. Ama millet unutmadı, memur unutmadı.

Bugün Mehmetçikle İngiliz askerini ayıramayarak, bir takvim işinde bile ne kadar çuvalladıkları ortadadır. Keşke tüm hatalarınızı telafi etmek o takvimleri toplatmak kadar kolay olsa.”

Afyon Kurtuluş Haber

BAŞA DÖN